Rejestracja : +48 664-200-666
                          (41) 36-202-22 

Vena Stomatologia

Wybielanie

Jasne zęby

Jest wiele sposobów pozwalających uzyskać piękne jasne zęby. Najprostszym jest wybielanie. Zabiegi można przeprowadzać w gabinecie stomatologicznym lub w domu. Dla własnego bezpieczeństwa oraz zębów, wybielać należy pod kontrolą lekarza stomatologa.

Wybór preparatu i metody wybielania pozostawiamy lekarzowi. Należy pamiętać, że procesowi wybielania poddają się tylko własne tkanki zęba. Wypełnienia i uzupełnienia protetyczne pozostają bez zmian koloru. Najczęściej po procesie wybielania konieczna jest wymiana wypełnień i uzupełnień protetycznych na pasujące do aktualnego koloru zębów.

Dlatego wybielanie jest pierwszym krokiem do uzyskania pięknego uśmiechu, a nie ostatnim. Efekt wybielania słabnie z czasem i po 3-4 latach musi być powtórzony. Spotyka się opinie, że efekt jest trwały. Jak zwykle zależy to od punktu widzenia.

W zależności od oczekiwań pacjenta i koloru własnych zębów, wybielanie wymaga do kilku wizyt w gabinecie. Przy licznych starych wypełnieniach, efektem wybielania jest wielokolorowa mozaika na zębach. Dopiero, wspomniana wymiana wypełnień daje końcowy efekt. Czasem trzeba zastosować porcelanowe licówki, aby zamaskować silne przebarwienia i niekształtne własne zęby.

Reklamowane są procedury 15 minutowe ze zmianą koloru o 8-10 odcieni. Jak zwykle w reklamie chodzi o pieniądze. W wielu gabinetach stomatologicznych stoi sporo reklamowanego sprzętu, ale tylko stoi nie spełniając oczekiwań podawanych w reklamie. Dotyczy to nie tylko wybielania.

Koszt wybielania obu łuków zębowych może się zawierać w przedziale 500-3000 zł. Do tego należy doliczyć koszty wymiany wypełnień i uzupełnień protetycznych.

Spotyka się pacjentów, którzy z przyczyn finansowych rozjaśniają tylko górne przednie zęby, resztę pozostawiając bez zmian. Jeżeli uzyskano w ten sposób poprawę samopoczucia danej osoby to jest to dopuszczalne